نگفته بودم که صدا و سیما مرتکب خلاف شده

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي اذهب الى الأسفل

نگفته بودم که صدا و سیما مرتکب خلاف شده

پست  دانیال رئوفی في الثلاثاء نوفمبر 24, 2015 1:38 pm

نگفتم صدا و سیما مرتکب خلاف شده است
۱۳۹۴\۰۹\۰۳ - ۱:۲۴ PM

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: به هیچ وجه نگفته بودم که صدا و سیما مرتکب خلاف شده و هرآنچه که به نقل از من در روزنامه ای نقل شده است تکذیب می شود و اصلا صحت ندارد.

اللهیار ملکشاهی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما با اشاره به مطلبی که به نقل از وی در یکی از روزنامه ها منتشر شده است، افزود: آنچه در آن روزنامه بیان شده و من دیدم خلاف گفته های من بود.

وی تصریح کرد: آنچه من گفتم این است که صدا و سیما بعضی مصوبات را که مبتنی بر قوانین و مقررات است باید الزاما اجرا کند و برخی دیگر را که مبتنی بر بخشنامه ها، دستورالعمل ها و قوانین نیست، می تواند به صورت ارشادی به آنها عمل کند.

ملکشاهی با بیان اینکه مصوبات و نظرات شورای نظارت بر صدا و سیما هم دو وجه دارد، اظهارداشت: اگر این مصوبات مبتنی بر تاکید بر اجرای قانون، مقررات، بخشنامه ها و دستورالعمل های صدا و سیما باشد الزام آور است، چون خود آن بخشنامه ها که این مصوبه آنها را تایید می کند الزام آور هستند.

وی ادامه داد: اگر مصوبات هیات نظارت بر صدا و سیما از این دست نباشد بلکه خودشان بخواهند ارشاد و راهنمایی کنند به نظر من این مصوبات و نظرات شورای نظارت بر صدا و سیما ارشادی است و ممکن است لازم الاجرا نباشد هرچند می تواند در آن مسیر حرکت کند.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تصریح کرد: متاسفانه فرهنگ بسیار غلطی حاکم است که برخی خبرنگاران برداشتی را که خودشان مایل هستند به صورت نقل قول مطرح می کنند.

ملکشاهی گفت: حتی اگر به اظهارات من در آن روزنامه نگاه کنید متن با تیتر فرق می کند.

وی در پایان افزود: توصیه من به همه اصحاب جراید، صدا و سیما، روزنامه ها و سایت ها این است که فرهنگ و اخلاق حرفه ای را حفظ کنند و آنچه امانتداری است با صداقت آن را بیان کنند.

دانیال رئوفی

تعداد پستها : 39

خواندن مشخصات فردي

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي بازگشت به بالاي صفحه